środa, 8 listopada 2017

Bajki dla przedszkolaków

                             "Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów 
                              elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość"
                                                                                                     Jim Trelease


            W bibliotece, tradycyjnie jak co roku z dniem" Głośnego Czytania", rozpoczęły się spotkania czytelnicze dla najmłodszych. W poniedziałkowe przedpołudnia maluszki oraz starszaki gromadzą się w świetlicy szkolnej, oczekując na czytanie i poznawanie nowych historii bajkowych.
            Na podstawie bajki pt.: "Księżniczka Julka, Smok i Rycerze Niedorajdy", dzieci poznały zabawną i humorystyczną historię księżniczki i rycerzy, którzy okazali się fajtłapami oraz dowiedziały się, że trzeba wierzyć we własne siły i zawsze być sobą.
            "Mała encyklopedia domowych potworów" to kolejna ciekawa i pouczająca lektura, którą dzieci poznawały na spotkaniach. Autor podpowiada jak skutecznie pozbyć się sympatycznych potworów, które można spotkać w prawie każdym domu.
Dzieci poznały Telemaniaka - Potwora Telewizyjnego, Chciwuskę, Decyzellę Poranną - Potworzycę Garderobianą, Skarżypytę i inne.
            Spotkania czytelnicze w bibliotece uczą dzieci poprawnych zachowań, odróżniania dobra od zła, oraz wybierania wartości jakimi należy się kierować w życiu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz